Isuzu Automotive Polska

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem japońskiego koncernu Isuzu Motor LTD, światowego lidera w zakresie technologii i produkcji silników diesla, samochodów dostawczych, ciężarowych oraz autobusów. W Polsce działamy w zakresie dystrybucji pick-upów oraz części zamiennych do silników industrialnych.

Od dziesięcioleci japońska firma buduje niezawodne samochody i zaawansowane technologicznie silniki. Tylko w segmencie pickupów zdobyła zaufanie już ponad 6 milionów użytkowników na całym świecie. ISUZU Automotive Polska rozpoczęłą działalność operacyjną w czerwcu 2009 roku i teraz pracuje nad pozyskaniem zaufania polskich klientów.

Isuzu Automotive Polska należy do grupy Astara Western Europe, której właścicielem jest Astara.

Reprezentuje ona jedną z największych na świecie grup zajmujących się motoryzacją i usługami mobilności, obecną na trzech kontynentach w 17 krajach, sprzedającą ponad 230 000 pojazdów rocznie.

Grupa Astara jest przedstawicielem 30 marek samochodowych. Spółka zapewnia ekosystem dystrybucji i mobilności, obejmujący wszystkie rynki, na których działa, w tym wszystkie opcje dotyczące własności, subskrypcji, użytkowania i łączności zawierające najnowsze technologie.

Oddziałem ISUZU w Polsce kieruje Radosław Przybyt.

Silnik

Isuzu na świecie

Kompletna gama samochodów ISUZU obejmuje: pick-upy, lekkie pojazdy dostawcze od 3,5 do 8 ton DMC (N-Seria), samochody średniego tonażu od 9 do 21 ton DMC (F-Seria) oraz pojazdy ciężarowe i ciągniki siodłowe od 18 do 29 ton (C i E Seria). Ofertę uzupełniają pojazdy do przewozu osób - autokary GALA i miejskie autobusy ERGA. Produkcja koncernu ISUZU to około 600 tysięcy sztuk pojazdów rocznie.

Światowy lider w dziedzinie produkcji
silników diesla

W 1934r. ISUZU wyprodukowało pierwszy japoński silnik diesla. Od tamtej pory marka ustala standardy przemysłowe w branży i dostarcza swoje produkty na rynki Europy, Azji i Ameryki Północnej. Do dziś w ISUZU wyprodukowano ponad 23 miliony jednostek silników wysokoprężnych do przeróżnych zastosowań. Niezawodność silników ISUZU stosowanych w okrętach, agregatach chłodniczych, maszynach budowlanych i rolniczych, a nawet w pojazdach śnieżnych stosowanych na Antarktydzie, została potwierdzona latami doświadczeń profesjonalistów, którzy nie mogą sobie pozwolić na kompromisowy produkt.

Wielu producentów samochodów osobowych, pick'upów i pojazdów ciężarowych innych marek stosuje w swoich produktach silniki wysokoprężne ISUZU.

Technologia

Innowacyjność i Technologie

Priorytet: jakość

Bezkompromisowa jakość jest fundamentem dziedzictwa ISUZU. Aby zapewnić jedolitą jakość produktów na całym świecie ISUZU stale podnosi kwalifikacje siły roboczej i jakość systemu produkcyjnego. Surowe normy kontroli oraz najwyższa wydajność są dla nas priorytetem i standardem codziennej pracy.

Podwozie i silnik pojazdu składa się z ponad 10.000 części. Aby uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń ISUZU ustanowiło system punktów kontrolnych badań przesiewowych. To sprawia, że wadliwe części nie trafiają do kolejnego procesu. Dzięki koncepcji gwarantowanej jakości zaszczepionej wśród pracowników linii montażowych, praca wykonywana na każdym etapie produkcji jest w 100% zgodna ze standardem jakości.

IMM - ISUZU Manufacturing Management System ujednolica know-how w kontroli jakości produktów wytwarzanych na całym świecie, dzięki czemu klienci mogą mieć pewność, że trafiające do nich pojazdy, stworzono według takich samych, najbardziej surowych norm, niezależnie od tego z jakiej fabryki ISUZU pochodzą.

Technologia przyjazna środowisku

Technologia przyjazna środowisku
- Zero emisji

Działania pro-środowiskowe dotyczą wszystkich jednostek produkcyjnych ISUZU i podejmowane są na każdym etapie ich powstawania. Wszystkie zakłady w Japonii i większość zakładów zagranicznych spełniają normy certyfikatu ISO 14001 i podjęły środki na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Fabryki japońskie już osiągnęły cel "zero emisji". Teraz firma skupia się na dynamicznych działaniach, mających na celu ochronę środowiska naturalnego i oszczędność energii i zasobów na całym świecie.

Zaawansowane Technologie Cyfrowe

Projektanci ISUZU wykorzystują zaawansowane technologie cyfrowe, które pozwalają podzielić złożone zadania na mniejsze sekcje na wczesnym etapie rozwoju produktu. Analiza i ocena projektów odbywa się przy wykorzystaniu cyfrowych danych z wyników badań istniejących części, prototypów i wyprodukowanych wcześniej pojazdów. Zaawansowane projektowanie wspomagane komputerowo (CAD/CAE/CAM) pozwala rozwiązać trudne problemy inżynieryjne w krótkim czasie i na bardzo wczesnym etapie, oraz nieustannie poprawiać jakość i trwałość produkowanych pojazdów.

Elastyczność Procesu produkcji

Z myślą o zróżnicowanych potrzebach klientów, zaprojektowano pojazdy o różnych konfiguracjach. Fabryka Fujisawa poszła naprzód w dziedzinie konsolidacji i usprawniania produkcji oraz zwiększania elastyczności tak, aby możliwe było produkowanie pojazdów różnych linii na tej samej linii montażowej. Ponadto ISUZU stale pracuje nad jakością i zwiększeniem wydajności produkcji małych serii pojazdów różnych modeli.

Środowisko

Troska o środowisko

Pragniemy zdobyć Twoje zaufanie" – to hasło, przyświecające wszystkim fazom projektowania produktów ISUZU. Wyznajemy zasadę, że nasze pojazdy muszą być godne zaufania Klientów. Dzięki takiej filozofii, nieustannie dążymy do doskonalenia naszych technologii.

Aby ograniczyć wpływ produkowanych przez nas samochodów na środowisko naturalne, staramy się maksymalnie obniżać emisję szkodliwych gazów, w całym cyklu życia pojazdu – od fazy zakupu materiałów do jego wyprodukowania, aż po utylizację i recykling. Najlepszą ilustracją naszych osiągnięć w projektowaniu nowej generacji samochodów, napędzanych paliwami alternatywnymi oraz elektrycznością, jest opracowany przez nas elektryczny autobus oraz dostawczy pojazd hybrydowy.

Naszą misją jest ułatwianie ludziom codziennego życia, poprzez oferowanie niezawodnych i innowacyjnych rozwiązań w segmencie motoryzacji. Szeroka gama pojazdów użytkowych oraz nowoczesnych silników Diesla doskonale się w tę misję wpisuje. Nieustannie podejmujemy wyzwanie, jakim jest dążenie do tego, by stanowić siłę napędową ludzi na całym świecie.

Historia

Historia

Dziedzictwo doświadczeń Od 1916 r.

Czerpiąc ze swych bogatych tradycji, szerokiej gamy nowoczesnych rozwiązań technologicznych i pasji, ISUZU nadal pełni w świecie motoryzacji rolę pioniera.

Założona w roku 1916 firma ISUZU Motors Limited jest cieszącym się najdłuższymi tradycjami japońskim producentem samochodów i jednym z największych na świecie producentem pojazdów użytkowych wszystkich kategorii – od terenowych po ciężarowe. ISUZU Motors Limited jest również największym na świecie producentem użytkowych silników wysokoprężnych. Do tej pory stworzyliśmy ponad 23 miliony jednostek napędowych diesla. Silniki wysokoprężne ISUZU stosowane są przez wiodących producentów z branży motoryzacyjnej z całego świata. Wybierają je ze względu na niespotykaną trwałość, świetne osiągi oraz niewielkie zużycie paliwa. Silniki Diesla marki ISUZU mają zastosowanie nie tylko samochodach, lecz wykorzystuje się je również do napędu statków, ciężkich maszyn i produkcji energii elektrycznej.

100 lecie marki Isuzu

Początki Isuzu, jako jednej z najstarszych firm w japońskim przemyśle motoryzacyjnym, sięgają do roku 1916, kiedy to Tokyo Ishikawajima Shipbuilding and Engineering Co. i Tokyo Gas i Electric Industrial Co. zainicjowały plany produkcji samochodów. W 1922 roku w Japonii pierwszym w kraju produkowanym samochodem, był model na Wolseley A-9, który powstawał na brytyjskiej licencji. W 1934 roku, decyzją ministerstwa handlu i przemysłu, została uruchomiona produkcja samochodu pod marką ISUZU, nazwanego od rzeki ISUZU, która przepływa przez Park Narodowy ISE-Shrine. Tak powstała firma ISUZU, której nazwa w 1949 roku, została zmieniona na dzisiejsze "Isuzu Motors Limited”. Po II wojnie światowej w Japonii, nastąpił okres szybkiego rozwoju i produkcji pojazdów dostawczych. Pojawiło się też ogromne zapotrzebowanie na samochody ciężarowe Isuzu, którymi transportowano wszelkiego rodzaju materiały, oraz produkty spożywcze. Ciężarówki Isuzu odegrały ważną rolę w powojennej odbudowie Japonii. Od tamtego czasu pasja Isuzu do produkcji samochodów ciężarowych jest mocno zakorzeniona w celach firmy. Codziennie, praktycznie bez przerwy, z taśm produkcyjnych Isuzu zjeżdżają setki różnych modeli począwszy od lekkich ciężarówek aż po ciężkie samochody ciężarowe i autobusy.


Historia samochodów dostawczych

N-Series

Lekkie ciężarówki ELF

Wprowadzony na rynek w 1959 roku model ELF otrzymał w ciągu pierwszego roku produkcji silnik wysokoprężny, jako pierwsza japońska lekka ciężarówka. Model ELF zawsze wyznaczał drogę w projektowaniu lekkich ciężarówek. Wersję z obniżoną skrzynią ładunkową wprowadzono w 1974 roku, podwójne brygadowe kabiny w 1980 a niezależne przednie zawieszenie w 1990 roku. Produkcję nowej wersji ELF KR, uruchomiono w 2002 roku i był to pierwszy model spełniający normy emisji spalin, które miały być wprowadzone w Japonii w 2003 roku. W 2004 roku, łączna liczba wyprodukowanych przez Isuzu, lekkich ciężarówek przekroczyła cztery miliony. W 2006 roku wprowadzono do sprzedaży zupełnie nowy model ELF, którego innowacyjny projekt wykraczał poza tradycyjne pojęcie lekkich ciężarówek. Model ELF nadal wyznacza standardy w segmencie lekkich samochodów ciężarowych.

F-Series

Samochody ciężarowe średniej ładowności FORWARD

Pierwsza ciężarówka średniej ładowności powstała w 1966 roku pod nazwą TY, nazwę FORWARD wprowadzono w 1970 roku. Krótka kabinę FORWARD V wprowadzono w 1998 roku, a modele FORWARDMAX w ciągu tego samego roku. Od 2007 roku firma wykorzystuje wspólne moduły dla lekkich i średnich ciężarówek, co spowodowało zmiany w obu modelach. Modele linii FORWARD są nieustannie modyfikowane tak aby spełniać nowe wymagania rynku oraz wyśrubowane normy ekologiczne.
C & E-Series

Ciężkie samochody ciężarowe i ciągniki siodłowe serii GIGA

Seria Giga ciężkich samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych została wprowadzona w 1994 roku. GIGAMAX, wprowadzono w 1997 roku, wraz z pierwszym japońskim 4-poduszkowym system zawieszenia pneumatycznego. W 2007 roku, wprowadzono zaawansowany radar z czujnikiem wizyjnym Visual Assist Technology wykorzystujący fale milimetrowe, tworząc nowy standard w zakresie bezpieczeństwa

Autobusy

Wysokie turystyczne, długodystansowe autobusy serii GALA zostały wprowadzone na rynek w 1996 roku, a już w 1999 w ofercie pojawiły się mniejsze i lekkie autobusy przeznaczone do obsługi krótszych tras serii GALA mio i ERGA mio. W 2000 do produkcji weszły średnio dystansowe i miejskie autobusy GALA. W 2005 roku zaprezentowano unowocześniony i bardziej ekologiczny i bezpieczniejszy model GALA. Nowy lekki model ERGA mio został zaprezentowany w 2007 roku.

Historia samochodów osobowych

Isuzu był również pionierem motoryzacji jako producent pojazdów osobowych. Począwszy od pierwszego Hillman samochodu osobowego w 1953 roku, Isuzu wprowadzono Bellel w 1961 oraz w 1963 roku Bellett. Model Bellett GT, pieszczotliwie nazywany przez klientów, Bele-G, zyskał wielką popularność. W 1968 roku, na rynek wprowadzono model 117 Coupe, które zaprojektował sam Giugiaro. Gemini, pojazd opracowany wspólnie z GM, został wprowadzony w 1974 roku, a następnie w 1981 roku przez studio Giugiaro-design, Piazza i terenowy model Rodeo Bighorn 4WD, znany na wielu rynkach jako Trooper. W 1985 roku wprowadzono FF Isuzu Gemini, a jego niezwykła reklama telewizyjna, do której realizacji zatrudniono kaskaderów, była wielkim hitem. Klasyczne samochody osobowe i terenowe marki ISUZU wciąż mają lojalnych fanów.

Hillman
Gemini
Bellett
Piazza
117Coupe
Bighorn

Historia rozwoju firmy za granicą

Isuzu zainaugurowało swoją działalność za granicą w 1949 roku pierwszym eksportem swoich pojazdów do Hong Kongu. W 1971 roku, umowa o przynależności do General Motors zapoczątkowało strategię eksportu na pełną skalę Isuzu. Od 1972 roku firma eksportowała pikapa KB do Stanów Zjednoczonych. Owocem współpracy z GM, był zaprezentowany zo w 1974 roku model Isuzu Gemini, który został opracowany w ramach pierwszego "samochodu światowego". Od tego czasu, Isuzu rozwija swoje zagraniczne filie i centra sprzedaży. Firam otworzyła też kilka zakładów produkcyjnych: w Tajlandii w 1974 roku, w Ameryce Północnej w 1975 roku, oraz w Chinach w roku 1985. W Polsce, w 1990 roku rozpoczęto produkcję silników Diesla w Gliwicach. Fabrykę silników w Stanach Zjednoczonych, otworzono w 2000 roku. Całkowita produkcja silników Diesla Isuzu w Japonii i za granicą przekroczyła już 20 milionów sztuk.
W latach 2005 i 2007, centrale handlowe powstały w Hiszpanii, Meksyku, Kanadzie i RPA, a lokalna produkcja rozpoczęła się w Indiach i Uzbekistanie. Ponadto założyliśmy spółkę joint-venture w Rosji dedykowaną dla przemysłu samochodowego i handlu.
Dzisiaj, Isuzu nadal się rozwija pod względem technologicznym i informatycznym tak aby pozostać wiodącą firmą, w skali globalnej, w produkcji pojazdów użytkowych i silników wysokoprężnych.